Przejdź do głównej zawartości

Wspólne dzierganie i czytanie - 20

Witam,
I jak w każdą środę (prawie każdą) przyłączam się do zabawy u Maknety.

Dziś zacznę od szydełka.
Żółte "coś" już skończone :) i widnieje w poprzednim poście. Do tego przybyło jeszcze kilka kwadratów. Jeszcze cztery sztuki i mogę brać się za zszywanie. Mam nadzieję, że do następnej środy skończę.

Książkowo zaczęłam kolejny tom Martina "Nawałnica mieczy. Krew i złoto". Napiszę tylko, że cały czas mi się bardzo podoba i ciężko się od niej oderwać :)

Dziś jeszcze kilka cytatów z poprzedniej części "Nawałnica mieczy. Stal i śnieg". Mam nadzieję, że też się spodobają.

"Bogowie stworzyli ziemię dla wszystkich ludzi. Gdy jednak nadeszli królowie ze swymi koronami i stalowymi mieczami, oznajmili, że cała należy do nich. Mówili: „To moje drzewa. Nie wolno wam jeść tych jabłek. To mój strumień. Nie wolno wam łowić w nim ryb. To mój las. Nie wolno w nim polować. Moja ziemia, moja woda, mój zamek, moja córka, trzymajcie ręce z dala od nich, bo je wam odrąbię, ale jeśli przede mną klękniecie, to może pozwolę wam trochę powąchać”. Nazywacie nas złodziejami, ale złodziej przynajmniej musi być odważny, sprytny i szybki. Klękacz musi tylko klękać."

"Czyny są prawdziwsze od słów."

"Jest odpowiednie narzędzie do każdego zadania i odpowiednie zadanie dla każdego narzędzia."

"– Najbardziej podobają mu się te, w których rycerze walczą z potworami.
– Czasami to właśnie rycerze są potworami, Bran."

"Czasami sobie myślę, że wszyscy tylko udają odważnych, a wcale tacy nie są. Może to dzięki udawaniu stajemy się odważni."

"Dobra groźba często jest skuteczniejsza niż cios."

"Jeśli zabijesz człowieka niechcący, będzie tak samo martwy jak wtedy, gdy zrobisz to celowo."Pozdrawiam

Monika

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Biedroneczka Kropek

Witajcie,
Zobaczcie kto zagościł u mnie zimową porą :)

A wiecie gdzie najbardziej lubi przesiadywać? W śniadaniówce Mateusza :) Teraz do zerówki muszę szykować więcej jedzenia, żeby starczyło dla Mateusza i Kropka :)
Pozdrawiam
Monika
P.S. Jakby ktoś chciał popełnić taką biedroneczkę to tutaj znajdzie wzór i opis.

Śnieżynki w Cyklicznym szydełku

Witam, Troszkę nietypowo jak na mnie, listopad zaczynam śnieżynkami :) Dobrze chociaż, że za oknem ich nie widać. Jednak Olka w cyklicznym szydełku pokazała tak cudowną śnieżynkę, że nie mogłam się jej oprzeć.  Gwiazdka jest w kolorze niebieskim, bo niestety białego mi zabrakło.Jeden wzór, a przez inne blokowanie powstały dwie różne śnieżynki. Kolejne już się robią :)

Pozdrawiam

Monika

P.S. Tututu i tu możecie zobaczyć ozdoby z poprzednich lat.Myszka Basia

Witajcie,

Ostatnio poznałam bardzo sympatyczną myszkę Basię. Sądzę, że nawet osoby które za tymi małymi ssakami nie przepadają albo się ich boją, zapałają do niej sympatią.


Basię znalazłam na balkonie. Była strasznie wystraszona. Ciężko było mi się do niej zbliżyć. Jednak po kilku dniach i kilku wielkich plasterkach sera odważyła się do mnie podejść i opowiedzieć swoją historię.
Jak się okazało, maleńka zgubiła się i wpadła w straszną pułapkę. Już myślała, że zostanie tam na zawsze.