środa, 24 września 2014

Bałtów

Witajcie,
Wakacje minęły. Lato też się zbliża ku końcowi.
Dzisiaj przedstawię Wam miejsce, gdzie spędziłam prawie tydzień czasu na urlopie.

Bałtów - wybrany ze względu na syna niż na nas, chociaż i my też się dobrze bawiliśmy :)

W Bałtowie znajduje się kompleks turystyczny, w którego skład wchodzą:
- Jurapark;
- Zwierzyniec Bałtowski;
- Prehistoryczne Oceanarium;
- Sabathówka;
- Park rozrywki;
- Żydowski Jar.

Jurapark

inaczej park dinozaurów zajmuje obszar 3,5 ha. Na jego terenie znajduje się około 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, wszystkie zbudowane zostały naturalnej wielkości.
Park zwiedzamy poruszając się wzdłuż ścieżki dydaktycznej po śladach stóp dinozaurów, która została podzielona na okresy geologiczne. Wzdłuż niej znajdują się tablice, które obrazują miliony lat ewolucji życia na naszej planecie.

Na terenie znajduje się plac zabaw dla maluchów.
Zwierzyniec Bałtowski
dzieli się na zwierzyniec górny inaczej safari oraz zwierzyniec dolny.

Przez zwierzyniec górny podróżujemy amerykańskim schoolbusem. Ponad 400 zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach żyje w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Można zobaczyć żubry, wielbłądy, lamy, emu, antylopy nilgau i wiele innych gatunków a od przewodnika dowiedzieć się wiele o zwyczajach zwierząt.


W zwierzyńcu dolnym można spotkać ibisy, żurawie koroniaste i stepowe, egzotyczne gatunki kaczek, gęsi i gołębi, papug, różnorodne bażanty i pawie oraz liczne drapieżniki; makaki, kuce, osły, mary pata gońskie, aguti złociste, ostronosy, skunksy, szopy pracze, wiewiórki, owce i kozy.


Prehistoryczne oceanarium
jest miejscem, w którym można zobaczyć świat podwodnego życia ogromnych gadów, np:  Megalodon,  Mozazaur, Liopleurodon, Plezjozaur.
Jednak największą, jak dla mnie, atrakcją jest ostatnia salka, w której można zobaczyć jak rekinopodobny stwór atakuje nas w naszym statku podwodnym. Jak dla mnie bomba. Jednak Mateusz troszkę się wystraszył i już nie chciał tam więcej wchodzić.


Sabathówka
nazwa nawiązuje do sabatów, które miały odbywać się w Górach Świętokrzyskich.Trafiamy tu do świata czarownic.Park rozrywki
Przeznaczony tylko i wyłącznie dla dzieci. Dorosły może skorzystać w sumie dwóch, trzech rzeczy.Żydowski Jar 
tutaj można spotkać kilka modeli dinozaurów oraz ich ślady.
Spacerują możemy podziwiać malownicze widoki rozpościerające się na panoramę Bałtowa, które oglądamy na specjalnie przygotowanym tarasie widokowym.Dla zainteresowanych link:
http://www.juraparkbaltow.pl/

Pozdrawiam
Monika

8 komentarzy:

 1. Wspaniałe wyprawy, strasznie bym się chciała wybrać do juraparku, póki co to tylko marzenie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będziesz miała okazję to się wybierz. Ciekawa rzecz, pooglądać te zwierzaki w naturalnej wielkości.

   Usuń
 2. Te wszystkie miejsca bym chętnie zobaczyła i nawet ten park rozrywki dla dzieci, bo ja w sumie w parkach rozrywki i tak najbardziej sobie lubię chodzić i podziwiać atrakcje. Za żadne skarby nie wsiądę np. na karuzelę, nawet na taką co się kręci w miarę wolno:))
  Pozdrowienia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie karuzela taka większa strasznie kusiła, bo jako dziecko strasznie lubiłam się na takich kręcić. Ale nie dałam się :)

   Usuń
 3. nooo, dla dzieciarni ...bomba! :-D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe miejsce i bardzo fajnie je odpisałaś. Byliśmy tam w ubiegłym roku, taka wycieczka jednodniowa i synuś był zachwycony tym parkiem :) same miłe wspomnienia przywołałaś :) pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My byliśmy tam parę dni.
   I jednak to troszkę za długo.
   Jeden cały dzień w zupełności wystarczy :)
   Pozdrawiam

   Usuń

04.10 Światowy Dzień Zwierząt - link party

Witajcie, Dziś  Światowy Dzień Zwierząt , więc swoje święto mają wszystkie zwierzęta. Ich święto ustanowiono w 1931 roku na konwencji eko...