niedziela, 24 kwietnia 2016

Miasteczko ruchu drogowego

Witam,
W zeszły weekend Straż Miejska w Warszawie na otwarcie sezonu rowerowego zorganizowała małą imprezkę dla dzieci na ul. Sołtyka 8/10. A że Mateusz bardzo lubi jeździć na rowerze to wybraliśmy się. Byłam pewna, że będzie masa ludzi i że ciężko się będzie dopchać do jazdy po miasteczku. I się troszkę pomyliłam. Tak wielu chętnych do zabawy nie było.

Samo miasteczko jest rewelacyjne. Mamy tu znaki drogowe, światła, przejazd kolejowy ze szlabanem (był zaraz po światłach największą atrakcją), ronda, i strażników miejskich, którzy pilnują czy dzieciaki jeżdżą zgodnie z przepisami.
Dla dzieci fantastyczna zabawa, a do tego uczą się poruszania po ulicy.

Oprócz tego było jeszcze parę innych atrakcji, jak malowanie buziek, rzucanie piłeczkami do tarczy czy odpowiadanie na pytania Pań Strażniczek odnośnie bezpieczeństwa (za to były nagrody w postaci odblasków).

Za to w niedziele wybraliśmy się do troszkę mniejszego miasteczka rowerowego już bliżej domu. Teraz będziemy tam częstymi gośćmi. W końcu tam się ciekawiej jeździ niż koło bloku. I do tego po ulicy a nie
chodniku :)
A że będzie kilka stłuczek i wywrotek? A co tam. Ważne jest, że jest dobra zabawa :)


Macie w pobliżu siebie takie miasteczka ruchu drogowego? Co sądzicie o takich miejscach?

Pozdrawiam

Monika

18 komentarzy:

 1. U mnie w mieście nie widziałam czegoś takiego, ale uważam, że super sprawa. Sama bym sobie w takim miejscu pojeździła na rowerze:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Warszawie już kilka powstało i mają wzięcie :) Masa dzieciaków jeździ :)

   Usuń
 2. Un bel endroit pour pratiquer le vélo et apprendre les règles de conduite !!!
  Bon dimanche !
  Anna

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam dotąd o takim miasteczku. A sam pomysł świetny - wielka frajda dla dzieci i możliwość wdrożenia się w przepisy ruchu drogowego i kulturę jazdy:) Na pewno zaowocuje to kiedyś, gdy z rowerów przesiądą się do samochodów:) Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się :)
   Ostatnio jak byliśmy to starsze dzieciaki pilnowały żeby młodsze jeździły zgodnie z przepisami :)

   Usuń
 4. Świetne miejsce dla dzieciaków, żeby bezpiecznie kogli jeździć na rowerach itp. Szkoda, że u mnie takiego nie ma. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżdżą bezpiecznie i uczą się poruszania z innymi uczestnikami drogi.

   Usuń
 5. Świetne miejsce dla dzieci, gdzie można połączyć przyjemne z pożytecznym:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne miasteczko dla dzieci ,bezpieczne. U mnie nie ma.Trochę jest więcej ścieżek rowerowych na obwodnicy miasta i tam jeżdżą rodzice z dziećmi .Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ścieżki rowerowe o też fajna sprawa. Bezpiecznie można jeździć.
   Pozdrawiam

   Usuń
 7. Rewelacyjny pomysł. Widziałam coś podobnego na placu zaprzyjaźnionej szkoły - z znakami, ale bez świateł. Mnie osobiście przeraża lekceważenie przepisów ruchu drogowego przez rowerzystów - przecież to oni w wypadku są najbardziej poszkodowani ! Dlatego uważam, że takich edukacyjnych miejsc powinno być jak najwięcej, skoro ciągle pojawiają się kampanie zachęcające do przesiadek na rowery.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, powinno być jak najwięcej. Od małego dzieciaki powinny się uczyć zachowania na drodze.

   Usuń
 8. Fajne takie miasteczko. Mnie się przypomina dużo mniejsze w jednym parku. Jak byłam mała, to tam jeździłam, ale ono miało tylko kilka mini uliczek i było zdewastowane:)
  Buziaki!:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to wszystko ogrodzone i zamykane to się powinno troszkę dłużej utrzymać. A może nie znajdzie się żaden chętny do niszczenia.
   Pozdrawiam

   Usuń

04.10 Światowy Dzień Zwierząt - link party

Witajcie, Dziś  Światowy Dzień Zwierząt , więc swoje święto mają wszystkie zwierzęta. Ich święto ustanowiono w 1931 roku na konwencji eko...