Przejdź do głównej zawartości

Wspólne dzierganie i czytnie - 23

Witam środowo,
i jak zwykle zapraszam na spotkanie u Maknety.

Książkowo, skończyłam drugi tom "Uczty dla wron" Martina. Książka tak nagle się urwała (akurat w momencie kiedy zaczęło się bardzo dużo dziać), że aż byłam w szoku. Od razu musiałam zacząć kolejną. Dobrze, że kolejny tom był pod ręką :) To jest jednak plus dla czytników :)
Kolejny tom "Taniec ze smokami" zaczyna się w tym samym momencie co "Uczta dla wron", z tym że przedstawione są wydarzenia z życia innych bohaterów. A ja się dziwiłam czemu nie ma nic o murze ani o smokach....

Oczywiście jest i kilka cytatów.

"Być może umiemy latać. Wszyscy. Jak mamy się o tym dowiedzieć, jeśli nie skoczymy z jakiejś wysokiej wieży? (…) Żaden człowiek nie dowie się, na co go stać, dopóki nie odważy się skoczyć. "

"– (…) każda mała dziewczynka potrzebuje dużego brata, który będzie jej bronił, a Tywin był duży, nawet kiedy miał dziesięć lat. – Westchnęła. – Kto nas teraz obroni? (…)
– Tywin zostawił syna.
– Masz rację. Prawdę mówiąc, tego właśnie boję się najbardziej. (…)
– Czemu miałabyś się bać?
– Jaime – odparła, pociągając go za ucho – słodziutki. Znam cię od czasu, gdy byłeś dzieciątkiem u piersi Joanny. Uśmiechasz się jak Gerion i walczysz jak Tyg, jest też w tobie trochę z Kevana, bo w przeciwnym razie nie nosiłbyś tego białego płaszcza… ale to Tyrion jest synem Tywina, nie ty."

"Kiedy ludzie muszą żyć jak szczury w ciemnościach pod ziemią, szybko zapominają o litości, tak samo jak o mleku i miodzie."

"Żadne wino nie jest słodsze od zabranego wrogowi."

"Niektórzy rycerze są mroczni i straszliwi, pani. Wojna z nas wszystkich robi potwory."

"Zawsze miej przyjaciół za plecami, a wrogów tam, gdzie będziesz ich widział."

A robótkowo, próbuję zrobić pokrowiec na aparat. Już prułam ze trzy razy, bo co sobie wzór upatrzyłam to wyglądało to nie tak jak myślałam. Zostanę chyba przy zwykłych słupkach albo półsłupkach.

Pozdrawiam

Monika

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian - szydełkowy renifer

Cześć,
Dziś przedstawiam Wam Damiana.
Renifer ten jest wielkim kibicem. I to nie piłki nożnej.
Kto zgadnie komu kibicuje ? :)
Alicja - szydełkowa owieczka

Witajcie,
Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie się podziała wiosna? Słoneczko i ciepełko? Zawitała tylko na jeden weekend i znikła. No cóż, trzeba cierpliwie na nią poczekać.

Dzisiaj przedstawiam Wam Alicję. 
Owieczka jest troszkę nieśmiała ale jakoś dała radę z pozowaniem. Rośnie mała gwiazda :)
Alicja jest trzecia, najmłodsza w puchatej rodzince. Tutaj prezentował się najstarszy baranek Szoł, a tutaj Czarnulka. 
Ten sam wzór, te same włóczki (tylko inne kolory) a mamy trzy różne i wyjątkowe przytulaki :)

Zdjęć jest dużo, ale nie mogłam wybrać tylko kilku :)


Śnieżynki w Cyklicznym szydełku

Witam, Troszkę nietypowo jak na mnie, listopad zaczynam śnieżynkami :) Dobrze chociaż, że za oknem ich nie widać. Jednak Olka w cyklicznym szydełku pokazała tak cudowną śnieżynkę, że nie mogłam się jej oprzeć.  Gwiazdka jest w kolorze niebieskim, bo niestety białego mi zabrakło.Jeden wzór, a przez inne blokowanie powstały dwie różne śnieżynki. Kolejne już się robią :)

Pozdrawiam

Monika

P.S. Tututu i tu możecie zobaczyć ozdoby z poprzednich lat.