środa, 9 grudnia 2015

Wspólne czytanie i dzierganie - 35

Witam,

Dziś środa i spotkanie z Maknetą.

U mnie na tapecie trzy książki, ale napiszę dziś tylko o jednej.
Czytam "Szczygła" D. Tratt. Książka przywędrowała do mnie w ramach zabawy "Wędrująca książka" zorganizowanej przez Izę z Wrzosowych dzierganek.
Nie wiem czy dam radę przeczytać ją w ciągu trzech tygodni. Na pewno się postaram bo książka bardzo mi się podoba. Już kilka razy się przy niej popłakałam.A to zdarza się bardzo rzadko.

Tutaj kilka zdań na temat książki z Lubimy czytać
"Jak daleko można się posunąć, by oszukać los?
Theo Decker cudem udaje się przeżyć wybuch. W irracjonalnym odruchu wykrada z ruin muzeum niewielki obraz. Ulubiony obraz matki, którą stracił w zamachu.
Szczygieł, pilnie strzeżony symbol bezpowrotnie utraconego życia, będzie towarzyszył Theo w nieustającej podróży: od ekskluzywnych apartamentów przy Park Avenue po rozpustę półświatka w Las Vegas. Z podupadającego nowojorskiego antykwariatu po ciemne zakątki Amsterdamu. Obraz, który początkowo jest dla Theo bezcennym skarbem, z czasem sprowadzi na niego śmiertelne niebezpieczeństwo.
Szczygieł to epicka opowieść o utracie i obsesji, przetrwaniu i bezlitosnych kolejach losu, którego nie da się oszukać. Powieść, która łączy w sobie elementy zagadki kryminalnej i Bildungsroman.
Szczygieł to największe wydarzenie literackie ostatnich lat – powieść zdobyła Nagrodę Pulitzera i Carnegie Medal, była nominowana do National Book Critics Circle Award i Bailey’s Prize, znalazła się na listach najlepszych powieści roku ponad trzydziestu opiniotwórczych mediów. Była bestsellerem między innymi w Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech i Niemczech."

Robótkowo:
Kolejna chusta, z tej samej włóczki co poprzednia ale całkiem inny wzór. Zobaczymy jak będzie wyglądała.
Niebieski świecący kordonek - na ostatnią bombkę :)
A reszka włóczek na małe co nieco :)

Przy okazji muszę się pochwalić jaki cudowny prezent otrzymałam razem z książką od Marquerite :)
Patrzcie i podziwiajcie :)
Szal jest milusi, delikatny ....
I jeszcze te koraliki ....
Nic tylko podziwiać :)

 
 Pozdrawiam

Monika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

04.10 Światowy Dzień Zwierząt - link party

Witajcie, Dziś  Światowy Dzień Zwierząt , więc swoje święto mają wszystkie zwierzęta. Ich święto ustanowiono w 1931 roku na konwencji eko...