Listopadowe blogowanie - podziwiam

Pierwsze skojarzenie jakie miałam było z pisarzami.
Podziwiam trzech pisarzy za to, że potrafili stworzyć swoje wyjątkowe świat,y w których potrafiłam spędzić mnóstwo czasu i do których będę cały czas wracała.

Pierwszy jest to J.R.R. Tolkien. Do tej pory pamiętam jak pierwszy raz czytałam historię "Władcy pierścienia". Pierwsza część "Wyprawa" szła mi strasznie opornie. Z przerwami czytałam ją z rok czasu. Ale jak przeszłam przez nią, to dwie kolejne "Dwie wieże" i "Powrót króla" poszła mi ekspresowo. Zamiast się uczyć i odrabiać zadania domowe (chodziłam wtedy do podstawówki) siedziałam z nosem w książce. Nie wspomnę o czytaniu pod kołdrą z latarką :)
Do tej pory przeczytałam opowieść o Śródziemiu chyba z pięć razy i sądzę, że wrócę do niej nie raz.
źródło   

Kolejnym moim ulubionym twórcą jest Terry Pratchett twórca świata Dysku. Autor opisuje historie w wymyślonym świecie. W Świecie Dysku. Świat ten jest ogromnym dyskiem leżącym na grzbiecie czterech słoni, które z kolei stoją na skorupie olbrzymiego żółwia A'Tuina płynącego przez pustkę.
Spotkamy tam czarownice i czarodziei, wampiry, krasnoludy, Śmierć, i wiele innych ciekawych postaci. Naprawdę nieźle można się pośmiać. Ale do myślenia też daje.
Do tej pory nie udało mi się przeczytać wszystkich książek z tej serii ale jestem na dobrej drodze.
źródło

I ostatni na mojej liście to ostatnio odkryty George R.R. Martin i jego "Gra o tron". Tej pozycji sądzę, że nikomu nie trzeba przedstawiać bo strasznie głośno się o niej zrobiło.
Przyznam, że właśnie przez to całe zamieszanie nie chciałam jej czytać. Zazwyczaj okazywało się, że takie właśnie książki czy filmy, były jak dla mnie przereklamowane. Jednak w tym wypadku okazało się być całkiem inaczej.  
Tak więc czekam na jeszcze :)
źródło

Pozdrawiam

Monika

P.S. Wpis bierze udział w zabawie u Maknety - 30 dni blogowania w listopadzie.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motylkowa owieczka

Nominacje - LIEBSTER AWARD

Płaszczka Kosma