Przejdź do głównej zawartości

Listopadowe blogowanie - podziwiam

Pierwsze skojarzenie jakie miałam było z pisarzami.
Podziwiam trzech pisarzy za to, że potrafili stworzyć swoje wyjątkowe świat,y w których potrafiłam spędzić mnóstwo czasu i do których będę cały czas wracała.

Pierwszy jest to J.R.R. Tolkien. Do tej pory pamiętam jak pierwszy raz czytałam historię "Władcy pierścienia". Pierwsza część "Wyprawa" szła mi strasznie opornie. Z przerwami czytałam ją z rok czasu. Ale jak przeszłam przez nią, to dwie kolejne "Dwie wieże" i "Powrót króla" poszła mi ekspresowo. Zamiast się uczyć i odrabiać zadania domowe (chodziłam wtedy do podstawówki) siedziałam z nosem w książce. Nie wspomnę o czytaniu pod kołdrą z latarką :)
Do tej pory przeczytałam opowieść o Śródziemiu chyba z pięć razy i sądzę, że wrócę do niej nie raz.
źródło   

Kolejnym moim ulubionym twórcą jest Terry Pratchett twórca świata Dysku. Autor opisuje historie w wymyślonym świecie. W Świecie Dysku. Świat ten jest ogromnym dyskiem leżącym na grzbiecie czterech słoni, które z kolei stoją na skorupie olbrzymiego żółwia A'Tuina płynącego przez pustkę.
Spotkamy tam czarownice i czarodziei, wampiry, krasnoludy, Śmierć, i wiele innych ciekawych postaci. Naprawdę nieźle można się pośmiać. Ale do myślenia też daje.
Do tej pory nie udało mi się przeczytać wszystkich książek z tej serii ale jestem na dobrej drodze.
źródło

I ostatni na mojej liście to ostatnio odkryty George R.R. Martin i jego "Gra o tron". Tej pozycji sądzę, że nikomu nie trzeba przedstawiać bo strasznie głośno się o niej zrobiło.
Przyznam, że właśnie przez to całe zamieszanie nie chciałam jej czytać. Zazwyczaj okazywało się, że takie właśnie książki czy filmy, były jak dla mnie przereklamowane. Jednak w tym wypadku okazało się być całkiem inaczej.  
Tak więc czekam na jeszcze :)
źródło

Pozdrawiam

Monika

P.S. Wpis bierze udział w zabawie u Maknety - 30 dni blogowania w listopadzie.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Biedroneczka Kropek

Witajcie,
Zobaczcie kto zagościł u mnie zimową porą :)

A wiecie gdzie najbardziej lubi przesiadywać? W śniadaniówce Mateusza :) Teraz do zerówki muszę szykować więcej jedzenia, żeby starczyło dla Mateusza i Kropka :)
Pozdrawiam
Monika
P.S. Jakby ktoś chciał popełnić taką biedroneczkę to tutaj znajdzie wzór i opis.

Śnieżynki w Cyklicznym szydełku

Witam, Troszkę nietypowo jak na mnie, listopad zaczynam śnieżynkami :) Dobrze chociaż, że za oknem ich nie widać. Jednak Olka w cyklicznym szydełku pokazała tak cudowną śnieżynkę, że nie mogłam się jej oprzeć.  Gwiazdka jest w kolorze niebieskim, bo niestety białego mi zabrakło.Jeden wzór, a przez inne blokowanie powstały dwie różne śnieżynki. Kolejne już się robią :)

Pozdrawiam

Monika

P.S. Tututu i tu możecie zobaczyć ozdoby z poprzednich lat.Myszka Basia

Witajcie,

Ostatnio poznałam bardzo sympatyczną myszkę Basię. Sądzę, że nawet osoby które za tymi małymi ssakami nie przepadają albo się ich boją, zapałają do niej sympatią.


Basię znalazłam na balkonie. Była strasznie wystraszona. Ciężko było mi się do niej zbliżyć. Jednak po kilku dniach i kilku wielkich plasterkach sera odważyła się do mnie podejść i opowiedzieć swoją historię.
Jak się okazało, maleńka zgubiła się i wpadła w straszną pułapkę. Już myślała, że zostanie tam na zawsze.